Mikulášské trauma?!

06.12.2020 | GEFTování, Mentální programování, Můj osobní příběh

Ty se chceš rozvést?! Tak zazněla má otázka během večerního rozhovoru před mnoha lety. Ano, vlastně chci. Byla trochu váhavá odpověď.

Mikulášský večer měl pro mě opravdu čertovskou nadílku. Aspoň tak jsem to tehdy chápala. Je to přes dvacet let, přesto od té doby má pro mně trochu nostalgický nádech.

Dnes to vidím jako raketový start k sebepoznání. Nebýt totálního zbourání domečku z karet v mém životě, vůbec bych netušila, že mohu změnit své myšlení. Že pravdy, kterým jsem věřila, byly většinou pravdy mých rodičů a učitelů. A ti je měli také jen naučené.

Trauma se v lidské mysli často spojí i s událostí, která vlastně se samotným traumatem nesouvisí. Tak to bylo v mém případě.

Na trauma mysl vždy vytvoří obranný mechanismus – program. Čerpá ze studnice prožitků – vzpomínek člověka. V okamžiku, kdy je obrana vytvořena, tělo i mysl program používá stále dokola. A to i tehdy, když ho není zapotřebí.

Nějaký čas mi trvalo, než jsem našla základy mého podceňování se, lítostivosti, ale i vznětlivosti a sklonů k depresi. V první fázi po „mikulášské nadílce“ jsem se doslova koupala v ublížení a v křivdě.

Dnes to je jinak!!!

Vzpomínka na Mikuláše před mnoha lety je pocitově neutrální, je to zkušenost, která mě přivedla k sobě samé. Už vnímám pocity těla, už rozlišuji, zda nepříjemný pocit je akutní nebo jen vzpomínka na něco, co kdysi bolelo.

Umím si vybírat, podle jakého myšlenkového programu chci žít. Moc se mi to hodilo. Zvlášť v tomto roce. Každý z nás si potřeboval zpracovat atmosféru strachu, odporu nebo beznaděje.

Jak to dělám?

Prakticky používám mentální programování.

V příštím roce oslavíme s mým současným manželem 15 let společného života. Vzájemně si vycházíme vstříc a respektujeme své potřeby. .

I když mikulášská traumata jsou tématem dne, chtěla jsem tímto článkem upozornit na to, že každý prožitek je stále jen prožitkem, zkušeností.

Jen náš úhel pohledu pak vzpomínku zařadí do škatulky „špatné“ nebo „dobré“ nebo zůstane pocitově neutrální.

Přeji vám všem, abyste škatulku „dobré“ měli stále plnou.

Spokojený předvánoční čas vám všem přeje

Dobroslava Řezníčková

Dobroslava Řezníčková

Je třeba ukázat cestu, jak si poradit se strachem a nemocí. Já tu cestu znám. Stala jsem se mentální programátorkou. Nejdříve jsem se naučila ptát, kdy vznikl důvod ke strachu a bolesti, Dnes už se ptám, co a jak přeprogramovat. Jsem autorkou online kurzu Škola GEFTování, kde se můžete naučit principy a základy genových klíčů a jak je používat v reálném životě.

Článek je označen těmito štítky:

Další články z blogu:

Co nového v Semínkovně Žleby – listopad 2024

Naše Semínkovna je již „zazimována“ a s ní i semínka. Obojí je v suchu a 1.2.2025 bude opět na svém místě.
Máme tedy chvíli odpočinku. I když ho můžeme využít na protřídění svých semínek a zároveň ošetření.

Jak přijít k tuplovaně novému webu?

Stačí si posedět s přáteli pod ořechy na zahradě. Vážně, přesně tak to vzniklo. Najednou ze mě vypadne, že mám i webové stránky. Ale je to stále dražší a nějak se mi přestávají líbit a tak. A Michal na to: „Tak uděláme nové“. A slovo dalo slovo, já mám nové webovky

Přihlaste se do online kurzu Škola GEFtování

Pin It on Pinterest

Share This